GUJYAPH NİNE KÖYÜMÜZ’ÜN SEVİMLİ EBESİYDİ

Gujyaph nineResimdekiler soldan sağa Leman Sever,Nermin Sever,Barik Sever oturan gujyaph nine

Yaşadığı dönemin son derece zor ve imkansızlığına rağmen, Köyümüzde dünyaya gelmiş pek çok insanın ebeliğini bilgisi,engin  tecrübesi ve cesaretiyle üstlenen ve bu kutsal görevi başarılı bir şekilde yerine getiren GUJYAPH NİNE, Köyümüz’ün fedakar, saygın,  sevimli bir insanıydı.

Vaktiyle birlikte poz veren yakınları da, yüzlerinden tebessüm eksilmeyen sevimli insanlardı. Kendisi gibi, ebediyyete intikal etmiş olan bu insanlar; sırasıyla kızı Leman Sever, Torunu Nermin Sever ve Damadı Barik Sever olmak üzere hepsi de objektife tebessümle bakmayı ihmal etmemişlerdi. Cenabı Hak,başta Gujyaph Nine olmak üzere hepsine rahmetiyle muamele etsin. Mekanları cennet olsun. Amin.

5 Yorum

Recep ŞEREFTemmuz 10th, 2009 04:37

Bir çok ninelerimizin isimlerini bilemeden hakka yürüdüler.Onlara soy isimleriyle hitap ettirirlerdi,nineleri karıştırmayalım diye.

Zeşaph nine,Gogenaph nine,Ançokaph nine,Lazaph nine,Berzekaph nine,Yediçaph nine,Guajaph nine v.s.

Burada da bir ninemiz var GUJYAPH nine. Onlar birer efsane, unutulmayanlar, iz bırakanlar.

Allah Rahmet Eylesin, Mekanları cennet olsun.

NATKHO kaan özelTemmuz 10th, 2009 11:36

BU HITAP ŞEKLI YILLARDIR SURE GELEN BIR SÖYLEMDR KAFKASYADA SULALE ADIYLA HITEP EDILIRDI HERKESE HAKKA YURUYEN NINENLERIMIZE VE DEDELERIMIZE (Tİ TETEJIXER Tİ NENEJIXER)TIXAM YEĞETXEJ DIYORUM

Omer Faruk BaykalEylül 15th, 2009 11:29

Bayramic koyu sitesini hazirlayanlara ,emegi gecenlere ozellikle de babanannem ,Halam,enistem ve Nermin ablamin bu eski resimlerini siteye tasiyan Sayin Hamit Kayabeye tesekkurlerimi sunarim.Fotografi gorunce Babaannemle yasadigim gunler,cocuklugum ve o guzel insanin sevecen kucagi aklima geldi.Istanbuldaki evimizde kaldigi gunler benim ve kardeslerim icin bayram gununden farksizdi.Geceleri bize kaf dagi hikayeleri anlatirken hepimiz kucaginda uyuya kalirdik.Sevgili babaannem cocuklarina ,torunlarina etrafindaki butun insanlara emanet duygusu verirdi.Olum hastaligina yakalandiginda basindan hic ayrilmadim bana hep oglum benim icin dua edermisin.Ben oldukten sonra beni hatirlayacakmisin derdi. Babaanecim seni hic bir zaman unutmadim ve Allahima elimi her actigimda senin icin dua ediyorum. Seni bizleri butun kainati yaratan merhamet sahibi Rabbim mekanini cennet eylesin.Halam Leman sever,fedakar enistem Barik Sever ve erken yasta vefat eden Nermin ablama da Allahtan rahmet diliyorum.
Yusuf oglu Sait oglu Ziya oglu
Omer Faruk Baykal

ŞEHNAZ BAYKAL ŞİMŞEKŞubat 19th, 2010 23:01

CANIM BABAANNEM MEKANIN CENNET OLSUN.SEN ÖLÜNCE DÜNYAM KARARMIŞTI.SENİ SEVİYORUM HİÇ UNUTMADIM.CANIM NERMİN ABLAM HALAM ENİŞTEM HEPİNİZİN MEKANI CENNET OLSUN. ŞEHNAZ BAYKAL ŞİMŞEK.PAYTARLARIN KIZI ELOHUN GELİNİ

makbuleMart 26th, 2011 21:39

Mekanınız cennet olsun.Elohun kızı makbule.

Yorum Yapın

Mesajınız