Soy Ağaçları

21 Mayıs 1864 Tarihindeki  Büyük Sürgün ile, Çarlık Rusyası tarafından zorunlu göçe tabi tutularak Kafkasya’daki Anavatanlarını  terketmek zorunda bırakılan Ecdadımız;  binbir meşakkatle geçirdikleri göç süreci içinde kimileri kara yolu ile kimileri de deniz yolu ile Osmanlı Topraklarına göç ettiler. Kara yolu ile göç edenler, önce Balkanlara daha sonra Batı Trakya yoluyla Anadolu Topraklarına göç ettiler.

1877-78 Yılındaki  Balkan Harbinin ardından 1880 yılından itibaren kafileler halinde Anadolu’ya geçen Ecdadımız şimdiki Balıkesir/Gönen – Bayramiç Köyüne yerleştirildiler. 1904 yılından itibaren düzenli olarak nüfus kayıtları tutulmuş olan Ecdadımızın daha öncesini de içine alan bilgileri derleyip, toparladık, düzenli hale getirdik.  1904  –  1984 yılları arasında Bayramiç Köyü Muhtarlığı tarafından kayıt altına alınan Nüfus bilgilerini elde ederek tablo şeklinde sizlere sunduk.  SİZE SADECE DOSYAYI İNDİRİP KENDİ AİLENİZİN BİLGİLERİNE ULAŞMAK KALDI.

1984 yılından sonra nüfus kayıt işlemlerinin Nüfus Müdürlükleri nezdinde otomasyon sistemine bağlanması dolayısıyla Köylerde öteden beri yapılmakta olan nüfus kayıt takip işlemleri 1985 yılında iptal edildi. 1985 yılından itibaren Nüfus Bilgilerinin otomasyon sistemi içinde Nüfus Müdürlüklerinin takip ve kontrolüne bırakılması nedeniyle bu tarihten sonraki süreçte Nüfus bilgileri Soy Ağaçları tablosunda yer alamamıştır.

Arşiv niteliğindeki bu önemli bilgileri titizlikle hazırlayıp sunan Hemşerimiz merhum Şaban Kuyumcu’ya bu vesileyle bir kere daha Allah’tan rahmet diliyoruz.  Mevcut Soy Ağaçları tablosundaki Aile bilgilerine kolayca ulaşmak istiyorsanız, Nüfus Cüzdanınızda yazılı olan Aile Kütük Numarasına bakarak arama yapmanız yeterli olacaktırSoy Ağaçları Bilgisine ulaşmak için lütfen  >>>  TIKLAYIN !..