Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/bayramic1864.com/wp-includes/wp-db.php on line 2056
bayramic1864.com » Blog Arşivi » Hasan SEYHAN Hoca Huzurevine yerleşti

Hasan SEYHAN Hoca Huzurevine yerleşti

Öğretmenlik mesleği ve eğitim hayatına yıllarını veren Gönen Bayramiç’li emektar öğretmen Hasan SEYHAN Hoca, kendi isteğiyle Balıkesir’deki Huzurevine yerleşti. Ülkemizin muhtelif yörelerinde öğretmenlik görevini başarılı bir şekilde yerine getirdikten sonra emekliye ayrılan Hasan Seyhan Ağabeyimiz, emeklilik sonrasında da doğup büyüdüğü Bayramiç Köy Halkına rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermeye devam etti. Küçük büyük pek çok insana ışık ve yol gösterici oldu.

Hasan Ağabeyimiz, kitap okumayı çok sever, okuyup da öğrendiklerini çevresindeki insanlarla paylaşmaktan hoşlanırdı. Hayatı boyunca okumak için edindiği kitapları evinin bir odasında oluşturduğu kütüphanesinde muhafaza etmişti. Huzurevine yerleşmeden önce sahip olduğu tüm kitap ve dergileri Bayramiç’teki Mahmut Bayram Kültürevi Kütüphanesine bağışlamayı tercih etti.

Emekli Öğretmen Hasan Seyhan Hoca

Hayatını bekar olarak geçiren Hasan Ağabeyimiz, yaşının kemale ermesi ve yalnızlığın getirdiği sıkıntılar nedeniyle kendi arzusuyla iki ay önce Balıkesir Huzurevine yerleşti. Hemşehrileri ve dostları tarafından çok sevilen Hasan Ağabeyimizin Huzurevine yerleşmesi Hemşehrilerimiz arasında bir taraftan hüzünle karşılanırken, diğer taraftan da bundan sonraki hayatını Devletimizin huzurlu ve şefkatli yuvasında geçireceği için gönül hoşluğu ile karşılandı.

Pek değerli Hasan Ağabeyimizin Bundan sonraki hayatını huzurevinde huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirmesi dileğiyle kendisine hemşehrileri olarak sağlık ve mutluluklar diliyoruz. Editör Hamit Kayabey

Yorum Yapın

Mesajınız