2009 YILI BULUŞMA GÜNÜ DEĞERLENDİRMESİ

         15 AĞUSTOS 2009 BULUŞMA GÜNÜ ETKİNLİĞİNİ DEĞERLENDİRME RAPORU

 

          15 Ağustos 2009 tarihinde Derneğimizce düzenlenen 4.BULUŞMA GÜNÜNÜ Tüm Hemşeriler olarak; birlik, beraberlik, sevinç ve mutluluk içinde kutladık. Senede bir defa Bayramiç Köyü’nde bir araya geldiğimiz bu yılki Buluşma Gününde ebediyete intikal etmiş tüm geçmişlerimiz için Hatimler ve Mevlitler okundu. Ecdadımız dua ve rahmetle anıldı. Sohbetler edildi. Özlemler giderildi. Akrabalık, Dostluk ve Hemşerilik bağları güçlendirildi. Köyümüzde adeta bir bayram havası yaşandı.

         Tüm Hemşerilerimize ve konuklarımıza gün boyunca yemek, lokma ve çay ikram edildi.

         Bu Yılki Buluşma gününde Derneğimiz tarafından KERMES düzenlendi. Buluşma günü Kermes standında Hanım Hemşerilerimiz ve Kardeşlerimiz, günler öncesinde hazırladıkları Kuru gıda, giyim-kuşam ve çeyiz malzemelerini pazarlayıp sattılar. Hem üretimde, hem de pazarlamada olağanüstü gayret gösterdiler. Ve Derneğimize 3150.00. TL. gibi büyük gelir sağladılar. Kermes Faaliyetinde Hanım Kardeşlerimizin böylesine içten, böylesine özverili katkı sağlamış olmalarından gurur duyduk, iftihar ettik. Bu örnek çalışmalarından dolayı Hanım Hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz.

          Buluşma Günümüze sponsorlar olarak büyük çapta katkı yapan, bağışlarıyla maddi desteklerde bulunan ve hizmetleriyle büyük bir dayanışma örneği sergileyen Hemşerilerimiz, bizler için övünç ve gurur kaynağı oldu. Sponsor olarak, Derneğimize büyük katkı sağlayan Hemşerilerimize Şenlik esnasında plaketler takdim edildi. Bu meyanda Derneğimize arsa bağışlamak suretiyle büyük özveride bulunan ÖZKAN Kardeşlerin her birine Şilt verildi. Bu önemli katkıları münasebetiyle tüm hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz.

          Geleceğimizin teminatı olan ve ilerde bu kutsal Nöbeti  devralacak Sevgili Gençlerimiz, Buluşma Günümüzde birlik ve dayanışma duygusu içinde mükemmel bir organizasyon örneği sergilediler. Misafir arkadaş gruplarıyla birlikte Şenlik programına heyecan ve neşe kattılar. Müzik aletlerini ahenkli bir şekilde çalarak, nefis oyunlarıyla, neşeli ve coşkulu eğlenmeleri ile izleyenleri mest ettiler. Gençlerimiz, gurur verici davranışlarıyla Şenlikte büyük takdir topladılar. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Sağ olsunlar, var olsunlar.

          Bu yılki Şenliğin  son derece kalabalık ve ilgi çekici olması, Buluşma Günümüzü adeta bir festival havasına çevirdi. Bu durum, son derece sevinç ve kıvanç verici olduğu kadar, bundan sonraki Buluşma Günü kutlamaları için bizlere daha büyük bir görev ve sorumluluk duygusu yüklemiş oldu. Ancak şuna kanaat getirdik ki, Hemşerilerimizde bu şevk, bu heyecan ve bu motivasyon olduğu sürece, Buluşma Günü kutlamaları her geçen yıl daha güzel ve daha anlamlı olacaktır. Buna yürekten inanıyoruz.

          Bu meyanda Buluşma Günümüzde davetimize icap ederek, bu mutlu günümüzü bizlerle paylaşan tüm Dost ve Hemşerilerimize de ayrıca çok teşekkür ediyoruz.

          Tüm Hemşeriler olarak, daha nice Buluşma Günü kutlamalarında sevinç ve mutluluk içinde bir araya gelmeyi Cenabı Allah’tan temenni eder, sağlık, huzur ve esenlikler dileriz.                                                                                                                                  

                                                                                                                 Hamit Kayabey

                                                                                                                Dernek Başkanı

         BULUŞMA GÜNÜYLE İLGİLİ GELİR-GİDER TABLOSU

GELİRLER :                                                            GİDERLER :

1)      BAĞIŞLAR : 4205.00.TL.                             1) TUVALET İNŞA : 1643.42.TL.

2)  KERMES   : 3150.00.TL.                                   2) KIRTASİYE        :   553.50.TL.

3)  AÇIK ARTTIRMA : 1470.00.TL.                     3) AŞÇI VE YEMEK:  948.44.TL.

TOPLAM GELİR : 8825.00.TL.                              4) KERMES GİDERİ: 765.00.TL.

                                                                                            5)  MUHTELİF GİD.:  745.15.TL.

                                                                                             TOPLAM GİDER     : 4655.51.TL

GELİR- GİDER FARKI :  4169.49.TL. BAKİYE

1 Yorum

Hasan SEVERKasım 26th, 2009 22:18

NE MUTLU BULUŞMA GÜNLERİNİ YAŞATAN VE YAŞAYANLARA

Bayramiç Köyü’nün Birlikletik buluşma,kaynaşma adına vermiş olduğu mücadele,özveri emek ve mesai her zaman taktire şayan olmuştur.Bayramiçli hemşerilerimizin cemiyetçilik buluşma bir araya gelebilme ve dernekçilik anlayışları 1970’li yıllara dayandığı bir gerçektir.Bu anlamda Bayramiçli uzak ara liderdir.Bu lider olma ve lider kalma anlayışı bu güne dek süre gelmektedir.
En son başarı ile gerçekleştirilen 4.üncü buluşma günü bunun en son örneği olmuştur.
15 AĞUSTOS 2009 da gerçekleştirilen 4’üncü buluşma günü gelir ve giderleri konusunda da bizleri açıklık ve şefaf bir anlayış içerisinde bu ilke doğrultusunda rakamlar ile ifade ederek bilgilendiren sagı değer mümtaz şahsiyet,sitemiz edütörü yılmaz,çalışkan bilim ve dava adamı mütevazi hocamız Hamit KAYABEY’e sonsuz selam ve şükranlarımı sunuyorum. Buluşma gününün sitemize yansıyan rakamlar ilede ne kadar başarılı olunduğunun açık bir belgesi olsa gerek.Tabiki
burada Gelir-Gider farkından doğan bakiyede çok önemlidir.Dernek kasasının artılarda seyir etmesi mükemmel bir sonuçtur.Bu anlamda buluşma günlerinin organize edilmesinde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen ,güçleri nispetinde bu oluşuma mesai ve emek harcayan bu güzelliklerin yaşatılmasına uzaktan ve yakından iştirak ederek birliktelik adına özveride bulunan herkese sonsuz selam ve sevgilerimi sunarım.

Yorum Yapın

Mesajınız