BAYRAMİÇ KÖYÜNDE HELVA MUHABBETLERİ

            Soğuk kış gecelerinde Bayramiç Köyünde yapılan Helva muhabbetlerine doyum olmuyor. Arkadaş ve dostların bir araya gelip sohbet etmeleri için  en uygun yol,  sıcak bir ev ortamında buluşarak helva muhabbeti yapmaktan geçiyor.  İşte bizler de, uzun bir aradan sonra arkadaş ve dostları bir araya getirmek üzere Hemşehrimiz Naci Yaşar’ın Köydeki evinde 31 Ekim 2009 Cumartesi akşamı toplandık. Yaklaşık 15 kişinin katıldığı Helva gecesi neşeleyle muhabbetin doyasıya yaşandığı bir gece oldu. Hele büyük meşakkat ve sabırla pişirilen helva, turşu ile birlikte pek de iyi gidiyor. Helva gecesi, nostaljik hatıraların yadedildiği, şaka ile  esprinin bir biri ardınca sıralandığı neşe ve muhabbetin keyifle paylaşıldığı bir gece oldu. Bu güzeliğin yaşanmasına vesile olan Naci Yaşar arkadaşımıza ve helva yapımında hizmeti geçen Başta Çetin Kulbay,  İbrahim Barbaros olmak üzere bütün arkadaşlara ve geceye teşrif eden  tüm dostlara  teşekkür ederiz.  Editör Hamit Kayabey

2 Yorum

Hasan SEVERKasım 5th, 2009 15:04

GELENEKLERİ YAŞAMAK VE YAŞATMAK

Bayramiç Köyünde geleneksel hale gelen helva geceleri hemşerilerimizi bir araya getirmede buluşturmada önemli rol oynuyor.Helva bahanesi ile bir araya gelebilen hemşerilerimiz öyle tahmin ediyorumki eski günleri yad ederek güncel olayları yorumlama ve dertleşme, şakalaşma fırsatını yakalıyorlar.Bunlar birliktelik adına güzel şeyler.Zira Bayramiçli bu güzellikleri çok fazlasıyla yapıyor bir anlamdada bunu fazlasıyla hak ediyor.Bu vesile ile Bayramiçli emsal köylere nazaran uzak ara önde ve lider konumda olamanın da haklı gururunu yaşıyor.Bu tertiplenen en son helva gecesine bende davetliidim.Ama insan her istediğinde her istediği yerde bazen olamıyabiliyor.Bu itibarla bu gecenin tertiplenmesine vesile olanlara,sponsorlara ,emeği geçenlere bu güzellikleri veb sitemizde bizimle paylaşan değerli üstat mümtaz şahsiyet sitemizin cefakar edütörü Hocamız Hamit KAYABEY’e teşekkür eder ;daha nice farklı birliktelik ve güzelliklerde buluşmak dileği ile tüm hemşerilerime saygı ve selamlarımı sunarım.

Ergün GÜLDALKasım 16th, 2009 22:39

Kurnaz benim bu helva gecesinde en çok dikkatimi çeken bir olay var. O da Hacı Recep BARBAROS. Yüzü çok gülüyor. Yoksa biz yokuz diye mi seviniyor ki diye düşünmeden edemiyorum. Sen ne dersin bu görüşüme ?

Yorum Yapın

Mesajınız