GÜNEY MARMARA ÇERKES GENÇLERİ GÖNEN’DE BİR ARAYA GELDİ

         Güney Marmara Kafkas Kültür Dernekleri Gençlik Komiteleri Toplantısı 09 Ocak 2010  Cumartesi Akşamı  Gönen Kafkas Kültür Derneği lokalinde yapıldı. Toplantının gündem ve konusu:  “Kafkas Kültür Dernekleri Federasyonuna bağlı Gençlerin birbirleriyle tanışıp kaynaşmaları, Gençler arasında kültürel faaliyetlerle ilgili ortak konuların görüşülüp, konuşulması ve geçlik Sorunlarıyla ilgili bilgi alış-verişlerini sağlamak” şeklinde açıklanan toplantının açılışında konuşan Kaffed Genel Gençlik ve Teşkilatlanma Sekreteri Şamil JANE, özetle şunları ifade etti:  “Amacımız; Kafkas Dernekleri Federasyonu çatısı altında bütün gençlerimizi bir araya getirip, tanıştırmak, kendi aralarında kültürel faaliyetlerle ilgili konuları müzakere etme imkanını sağlamak, ortak kültürün yaşatılmasında  anadilin öğrenilmesi ve konuşulmasının ne kadar önem taşıdığını kavratmaktır.  Sevgili gençler, sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizlerin bu amaçlar doğrultusunda bir araya gelmeniz bizlere ümit ve cesaret veriyor. Ümitlerimizi boşa çıkarmıyacağınıza inanıyoruz. Ve sizlerle gurur duyuyoruz. Bu toplantıya katıldığınız için de hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.    Gönen Kafder Lokalinde gerçekleştirilen toplantıya İzmit, Bursa, Yalova, Balıkesir Gönen, Biga, Bandırma, Susurluk, Kemalpaşa, Karacabey ve İnegöl Kafkas Derneklerinden pek çok genç katıldı.  Davetli konuklara Gönen Kafkas Kültür Derneğince verilen yemek ikramının ardından program, Gönen Çınarlı Köyünde yapılan eğlenceyle sona erdi. Gençler, gece boyunca sergiledikleri Kafkas oyunlarıyla coşkuyla eğlendiler. HABER: Hamit Kayabey

1 Yorum

Hasan SEVEROcak 17th, 2010 17:05

BİZE HİÇ YABANCI OLMAYAN BİR ZEMİNDE GERÇEKLEŞEN EĞLENCE

Güney Marmara Kuzey Kafkas Kültür Dernekleri Gençlik Komiteleri toplantısı Gönen Kafkas Kültür derneğinde gerçekleştirilmesi tabiki önemli bir olay.Gönenin ve yörenin tanıtılması son derece güzel bir gelişme olsa gerek.Kişi yada kişilerin kim veya nereli olmasının çok önemli olmadığı asıl önemli olanın şartlar ne olursa olsun Bir arayaya gelebilme düşüncesine sahip olmak ve bunu başarmaktır.Katılımcıların büyük bir çoğunluğunu tanımıyor olsakda buluşmanın gerçekleştiği Çınarlı Köyü zeminini çok ama çok iyi tanıyoruz.Zira Bende dahil olmak üzere bir çok Bayramiçli delikanlının bu zeminde sayısız hatıraları ve anılarının var olduğunu biliyorum.Bu zeminde farklı güzellikleri şaka ve espirileri doyasıya sabahlara dek yaşadığımızı hatırlıyorum.
Bu vesile ile bizlere bu anıları hatırlatan bizleri o GÖNÜL sohbetlerine taşıyan sitemiz ekranlarında bunları yaşatan ve emeği geçen tüm herkese selam ve sevgilerimi sunarım.

Yorum Yapın

Mesajınız