MAHMUT BAYRAM HOCA DOĞDUĞU KÖY BAYRAMİÇ’TE ANILDI

            Derneğimiz tarafından düzenlenen Mahmut Bayram Hoca’yı Anma Programı, olumsuz yoğun kış şartlarına rağmen 24 Ocak 20010 Pazar Günü öğle namazından önce Bayramiç Köyü Camiinde gerçekleştirildi. Gönenden Belediye Otobüsü ile yola çıkan  Hemşeri Grubumuz, köydeki Hemşerilerle Bayramiç Köyü Camiinde bir araya gelerek Merhum Mahmut Bayram Hocamızı dualarla yadettiler. Anma Programına okuyucu olarak; Gönen Osmanpazarı Camii İmam-Hatibi Yılmaz Hoca, Gönen Kurşunlu Camii İmam-Hatibi mustafa Hoca, Bayramiç Köyü İmam-Hatipleri Erol Hoca ve İsmet Hoca, konuşmacı olarak;  Gönen İmam Hatip Lisesi Müdürü Metin Erbay Hoca, Gönen Emekli Vaizlerinden Osman Ekiz Hoca katıldılar. Cami Cemaatı, Hocalarımızın güzel sesleriyle okudukları Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerifi huşu ile dinlediler. Programın sohbet bölümünde konuşan Metin Hoca ile Osman Hoca ; konuşmalarında Merhum Mahmut Bayram Hocanın Hayatı ve Kişiliği üzerinde durdular. Memleketine ve Milletine yaptığı faydalı hizmetleri anlattılar. Merhum Mahmut Bayram Hoca’nın;  ilim, iman, ahlak, ihlas ve samimiyet bakımından Memleketimizin yetiştirdiği örnek şahsiyetlerden biri olduğunu vurguladılar. Ve Allah’tan kendisine gani gani rahmet dilediler. Program, bir ay öncesinde Hocamıza ve Tüm Geçmişlerimize ithafen okunan 44 Hatm-ı Şerifin Hatim Duasının Osman Hoca tarafından yapılmasıyla taçlandırılmış oldu. Öğle namazının ardından Derneğimiz tarafından  Hemşerilerimize Köyümüzdeki kapalı salonda pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.  Hafta içinde olumsuz yoğun kış şartlarının yaşanması sebebiyle Köyümüzdeki Anma Programına Bandırma ve İstanbul’dan pek çok Hemşerimiz makul mazeretleri sebebiyle katılamadılar. Buna rağmen  Programa katılan Hemşerilerimiz arasında sıcak, samimi ve candan duyguların yaşanması ve Muhterem Hocamızı bir kere daha rahmetle anmaya vesile olması bakımından Anma Programı hoş, güzel ve memnuniyet verici oldu. Hocamıza ve Tüm geçmişlerimize Allah’tan gani gani rahmet diliyor, Programda hizmet ve emeği geçen, hatimler okuyarak büyük katkılar yapan, anma programına uzaktan yakından katılan Tüm Hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz.  Hamit Kayabey  Mahmut Bayram Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı                                                                                                                                                                                                                          

2 Yorum

Aptullah SEVEROcak 25th, 2010 17:24

ANMA PROGRAMI
*Mahmut Bayram Kültür ve Dayanışma Derneğinin tertiplemiş olduğu anma programına hava muhalefeti dolayısıyla katılamadım. Bu vesile ile merhum MAHMUT BAYRAM Hocamıza ve bütün ölmüşlerimize ALLAH’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.
*Ayrıyeten bu anma purogramına katılan çok değerli HOCA’larımıza katkılarından dolayı ağızlarına ve yüreklerine sağlık. ALLAH razı olsun.
*Bu anma programına okumuş oldukları HATM-I ŞERİFLERİ bağışlayarak katkıda bulunan değerli hemşehrilerimize katkılarından dolayı ALLAH razı olsun diyorum.
*Bu anma programını tertipleyen Mahmut Bayram Kültür ve Dayanışma Derneği sayın başkan ve yönetim kuruluna teşekkür ediyor ve bundan sonraki anma programında inşallah buluşmak üzere ALLAH’a emanet olun diyorum.

Hasan SEVEROcak 29th, 2010 21:39

MERHUM MAHMUT BAYRAM HOCA VE TÜM ÖLMÜŞLERİMİZİN ANISINA

Mahmut Bayram Kültür ve Dayanışma Derneğinin Köyümüzde tertiplemiş olduğu anma
programına katılmayı çok istememe rağmen maalesef çok kötü hava şartları nedeni
ile bende katılamadım.Sitemizin editörü cefakar dava adamı ayni zamanda Mahmut
Bayram Kültür Derneği Başkanı Sayın Hamit KAYABEY hocamız bize anma programını
detayları ile aktardı.Bu programın hazırlanmasına vesile olanlara,programı icra edenlere
bu programa katılan hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür eder Ahirete intikal eden tüm
Akraba ve hemşerilerimize bir kez daha cenab-ı Haktan rahmet diler mekanlarının cennet
olmasını temenni ederim.Daha nice güzelliklerin gerçekleşmesi ve bu güzelliklerde buluşup
görüşebilme temennisi ile …………..

Yorum Yapın

Mesajınız