Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/bayramic1864.com/wp-includes/wp-db.php on line 2056
bayramic1864.com » Blog Arşivi » Merhum Yaşar AKIN Hoca için Hatim Duası ve Halüj İkramı

Merhum Yaşar AKIN Hoca için Hatim Duası ve Halüj İkramı

Malûmunuz üzere Köyümüz’ün Ulu Çınarı ve Emektar Hocası Yaşar AKIN Hoca, bundan 40 gün kadar önce vefat etmişti.  Köyümüz’de yıllarca imam – hatiplik görevi yapmış olan merhum Yaşar Hoca’nın ruhuna bağışlanmak üzere Hanım Kardeşlerimizce okunan Hatm-ı Şerif ve kelime-i tevhidlerin duası 20 Mart 2009 Cumartesi Akşamı Yatsı Namazından önce Köy Camisinde yapılacaktır. Ayrıca aynı gün Köyümüzde Merhum Hocamız’ın ruhuna bağışlanmak üzere Hanım Kardeşlerimiz tarafından haluj ikramı yapılacaktır. Hepimizin bildiği gibi merhum Yaşar AKIN Hoca, vaktiyle pek çoğumuza Kur’an okumayı öğreten, hastalarımıza ve ölmüşlerimize Kur’an okuyan, cenazelerini yıkayıp defneden ve pek çok insanımızın yardımına koşan hayır sever bir insandı. Onu, vefatının ardından hayırla yadetmek biz Hemşerileri için bir vefa ve kadirşinaslık görevi  olacaktır. Bu münasebetle merhum Yaşar Hocamız’a hastalığında hizmet eden herkese ve özellikle Merkez Havuç ve eşi Semra Havuç kardeşlerimize teşekkürü bir borç biliriz. Tüm Hemşerilerimiz Yaşar Hoca için yapılacak cemiyete ve hatim duasına davetlidir. Hoca Amcamıza hatim okumak ve Halüj ikramında bulunmak suretiyle kadirşinaslık örneği gösteren hanım kardeşlerimize Hemşerilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Yaşar Hoca’ya  Allah’tan rahmet diliyoruz.

1 Yorum

Hasan SEVERMart 18th, 2010 18:49

MERHUM YAŞAR AKIN HOCA
Köyümüzün yetiştirdiği ender şahsiyetlerden biri olan Merhum hocamız ; iyilik sever, herkesin büyük küçük demeden yardımına koşan ve bu iyilik karşısında hiç bir bedel talep etmeyen, verilen bedeli dahi kabullenmeyen biri idi. Zaman zaman bizlerin seviyesine inerek, bizlerle espirili bir şekilde uzun uzun sohbetler ederdi. Kıscası onu anlatmaya, tarif etmeye zaten gerek yok. Her Bayramiç’li Onu en az benim kadar tanıyordur. Bu değerli Hocamızın 40 gün önce aramızdan ayrılarak ebediyete intikal etmesi sebebiyle okunan Hatm-ı Şerif ve Kelime-iTevhidlerin ona atfedilmesinde emeği geçenlere ve bu anlamlı günün tertiplenmesine vesile olanlara selam, sevgi ve şükranlarımı sunar, merhum Yaşar AKIN Hocamız’ın mekanının cennet olmasını Cenab-ı Hak’dan niyaz ederim.

Yorum Yapın

Mesajınız