Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/bayramic1864.com/wp-includes/wp-db.php on line 2056
bayramic1864.com » Blog Arşivi » Uluslararası Kafkas Halk Dansları Gösterileri muhteşemdi

Uluslararası Kafkas Halk Dansları Gösterileri muhteşemdi

            16 Temmuz 2010 Cuma Akşamı saat : 21.30’da Gönen Stadyumunda Gönen Belediyesi’nce kültürel etkinlik çerçevesinde düzenlenen uluslararası Kafkas Halk Dansları Gösterileri Gönen Halkı tarafından çok beğenildi ve büyük bir ilgiyle izlendi. Gösteriye katılan uluslararası Kafkas  Dans Ekipleri birbirinden güzel oyunlarıyla Gönen halkını adeta büyülediler. Gösterilere Gürcistan, Azerbaycan, Dağıstan, kabardey-Balkar, Çeçenistan, Adıgey oyun ekipleriyle birlikte Yalova ve Bandırma Kafkas Ekipleri de katıldılar ve geceye renk kattılar. Gösteri sonrasında bir konuşma yapan Gönen Belediye Başkanı Hüseyin YAKAR, özetle: “Gönen kültürünün oluşumunda Kafkas kökenli Hemşerilerimizin önemli bir yeri vardır. Dolayısıyla bu akşam izlediğimiz gösterileri kendi kültürümüz olarak görmekteyiz. Zengin kültürümüzün bir götergesi olan bu akşamki gösteriler bizlere büyük bir keyif ve mutluluk yaşattı. Bu mutluluğu bize yaşatan Gösteri ekiplerine Gönen Halkı adına çok teşekkür ederim,dedi. Program sonunda Kafkaslı Hemşerilerimizden bir grup izleyici, oyun alanında bir süre oynayarak heveslerini gidermiş oldular.

1 Yorum

Hasan SeverTemmuz 28th, 2010 11:52

GÖENEN BELEDİYESİNİ KUTLAMAK GEREK

Gönen şehir statyumunda Gönen Belediyesinin büyük katkılarıyla düzenlenen Kültür ve etkinlik çerçevesinde Uluslararası Kafkas Halk Dansları gösterileri Gönenlilere ve misafir izlelicilere unutulmaz güzellikler yaşatmıştır.Bizlere Gönenlilere ve katılımcılara bu müstesna gecenin hazırlanmasında emeği geçen Başta İlçemiz Belediye Başkanına, Başkana destek veren yardımcı bürokrat ve organizatörlere ayrıca bu güzellikleri sitemiz ekranlarına taşıyan mümtaz,dava adamı sevgili Edütörümüz Hamit KAYABEY hocamıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum….

Yorum Yapın

Mesajınız