AVRUPA PARLAMENTOSU’NDA ÇERKES SONUÇ BİLDİRGESİ

AVRUPALI ÇERKESLER FEDERASYONU : ‘’ Asimilasyon ve Entegrasyon Arasında Çerkesler Türkiye’deki Demokratikleşme Süreci ve Avrupa’daki Çerkeslere Bir Bakış ‘’

Avrupalı Çerkesler Federasyonu’nun bu yıl beşincisini düzenlediği “Çerkes Günü” etkinliği Avrupa Parlamentosu SPD parlamenteri Sayın İsmail Ertuğ’ un ev sahipliğinde, 30 Kasım 2010 tarihinde, Türkiye’den ve Avrupa’dan gelen konuşmacı ve katılımcılar ile Brüksel Avrupa Parlamentosu Binasında yapılmıştır. DEVAMI…>>>http://www.euroxase.com/tr/index.php?action=fullnews&id=200

1 Yorum

NEVZAT UYGUNOcak 22nd, 2011 17:04

AVRUPA PARLAMENTOSU’NDA ÇERKES GÜNÜ SONUÇ BİLDİRGESİ

Türkiye son yıllarda demokratikleşme yolunda bir mesafe kat etmiştir ve bu yolda azimle ilerlemelidir. İki hafta önce yayınlanan Avrupa Komisyonu İlerleme Raporu’na değinerek diyebiliriz ki Anayasa Reformuyla Türkiye çok önemli bir Reform gerçekleştirmiştir.

Demokratik açılım politikası çok olumlu bir gelişmedir. Bu açılım devam etmeli ve içi doldurulmalıdır. Ama kabul edilmelidir ki Türkiye’ nin daha birçok tamamlaması gereken eksiklikleri vardır. Özellikle fikir özgürlüğü ile ilgili Türkiye Avrupa Birliği Standard’larını yakalamalıdır.

İllegal yapılanmaların üzerine gidilmeli ve demokratik düzen sağlanmalı, bu süreç içerisinde Hukuk Devleti ilkeleri ihlal edilmemelidir. Demokraside ilerlemiş ülkelerde tek otorite demokratik seçimle gelen sivil idarelerdir ve bunlar demokratik sistem dışı hiç bir güce karşı sorumlu değildir. Türkiye de en kısa sürede bu seviyeye gelmelidir.

Türkiye’nin Avrupa Birliği sürecinde daha demokrat, katılımcı, azınlık haklarını ve özgürlüklerini koruyan, kadın haklarını gözeten, sosyal politikalar geliştiren bir ülke olacağını ve nihayet bu yolun sonunda Avrupa Birliği’ne katılıp Dünya da Demokrasi’nin ve Barış’ın öncülüğünü yapan bir ülke olmasını temenni ediyoruz.

İsmail ERTUĞ, Avrupa Parlamentosu Üyesi, SPD (Sosyal Demokrat Parti), Almanya

AVRUPA PARLEMENTOSU ÜYESİ İSMAİL ERTUĞUN KONUŞMASINDAN BAZI ALINTILAR,BİZ TÜRKİYEDE YAŞAMIYORUZ GALİBA,TÜRKİYEDE DEMOKRATİKLEŞME OLMUŞTA BİZİM HABERİMİZ YOK HERALDE.
-TÜRKİYEDE İNANÇ VE FİKİR HÜRİYETİ VARMI?
-TÜRKİYEDE SADECE İKİ DİLMİ( TÜRKÇE ,KÜRTÇE)VAR?
-TÜRKİYEDE DOMUZ YASASI ÇIKARILARAK DOMUZ ETİNİ HELAL BİLDİĞİMİZ ET KATOGORİSİNE SOKULMUŞTUR,
-ZİNA YASASI ÇIKARILARAK EVLİLİK KURUMU ZEDELENMİŞTİR.
-ALLAHIN AYETLERİNE AVRUPA BİRLİĞİNİN EMRİYLE SANSÜR GETİRİLMİŞTİR.
-AVRUPA BİRLİĞİ AŞKINA KÖYLÜ,ÇİFÇİ,İŞCİ,MEMUR BİTİRİLMİŞTİR.
-YİNE AVRUPA BİRLİĞİ AŞKINA ÖZELLEŞTİRME ADI ALTINCA KAR EDEN KURUMLAR ELDEN ÇIKARILIYOR.
-YİNE AVRUPA BİRLİĞİ AŞKINA, EVLİLİK BİR KADIN BİR ERKEKLE YAPILIR İFADESİ YERİNE,EVLLİK İKİ İNSANLA YAPILIR İFADESİ GELİYOR.(bu şuan insanımız tarafından bilinmiyor)
-YİNE AVRUPA BİRLİĞİ AŞKINA TÜRKİYEDE HOMOSEKSÜL DERNEKLER KURULUYOR.
-YANİ KISACA AVRUPA BİRLİĞİ AŞKINA TÜRKİYE MADDİ VE MANEVİ TAHRİBATA UĞRATILIYOR.
BU BAHSEDİLEN DEMOKRATİKLEŞME İÇİ BOŞ BİR KUŞTUR.
TÜRKİYE DEMOKRATİKLEŞMEYİ, AVRUPA BİRLİĞİNE GİRME UĞRUNA YOZLAŞARAK VE YOZLAŞTIRARAK DEĞİL, TÜRKİYEDE YAŞAYAN 70 MİLYON HALKI İÇİN YAPMALIDIR.
BİZ ÇERKEZLERE GELİNCE,ÇERKEZ TOPLUMU HAKLARINI TABİKİ İSTEYECEK AMA ŞUNU İYİ BİLMEK ZORUNDAYIZ AVRUPA BİRLİĞİNDE ŞU AN ÇERKEZLER YOK ÇÖZÜM ACISINDAN,ÇERKEZ TOPLUMUNU NE AVRUPA BİRLİĞİ PARLENTERLERİ NEDE TÜRKİYEDEKİ YÖNETİNİM ÇERKEZLERİ KENDİ ÇİRKİN EMELLERİNE ALET ETMEYE HAKKI YOKTUR…

sayın editörüm inşallah bu yorumum sansüre uğramaz. benim amacım tek taraflı bilgilendirmeye karşı olduğum…

Yorum Yapın

Mesajınız