Merhum Mahmut BAYRAM Hoca’nın Ruhu Şad Olsun

Gönen’in yetiştirdiği abide şahsiyetlerden, İlim ve Hizmet Adamı,  Ahlak Timsali  merhum Mahmut BAYRAM Hoca için,  vefatının 14.yıl dönümü münasebetiyle 16 Ocak 2011 Pazar Günü Öğle Namazından sonra  vaktiyle uzun yıllar hizmet verdiği İstanbul Aksaray Kızıl Minare Camii’nde Gönen Mahmut Bayram Kültür ve Dayanışma Derneği’nce bir ANMA PROGRAMI düzenlendi.

Hayattayken kendisinden ilim ve feyz alan pek çok talebesiyle birlikte, kendisinden iyilik,  yardım gören nice dostları, hemşerileri ve sevenleri tarafından hayırla, rahmetle yadedildi.

Anma programı esnasında konuşan Hatipler; Mahmut Bayram Hoca’nın bir  ilim ve hizmet adamı olduğunu, Cami imamı olmanın yanında O’nun aynı zamanda Toplum imamı ve Toplum önderi olduğundan bahsettiler.

Diğer taraftan İstanbul’un seçkin Hafız ve Hocaları güzel sesleriyle Cami Cemaatine Kur’an ziyafeti verdiler. Anma Programı,  Mahmu Bayram Hoca Efendi’nin  ruhuna atfen okunmuş olan 60 Hatm-ı Şerifin toplu duası yapılarak tamamlandı.

Program sonunda bir konuşma yapan Gönen Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman KURAL, bundan 3 yıl kadar önce Gönen’de “Mahmut Bayram Kültür ve Dayanışma  Derneği” adıyla bir dernek kurulduğunu, O’nu anmak üzere her yıl bir anma programı düzenlendiğini, bu yılki anma programının Kızıl Minare Camiinde düzenlenmiş olmasının, Mahmut Bayram Hoca’yla ilgili hatıraların tazelenmesi bakımından ayrı bir anlam taşıdığını ifade ettikten  sonra  Derneğimiz’in temel amacının,  Hocamız’ın doğup büyüdüğü Gönen Bayramiç Köyü’nde O’nun adına “Bir Kültür Merkezi tesis etmek suretiyle  O’nun adını ve misyonunu gelecek nesillere tanıtmak olduğunu dile getirdi.

Anma Programı sonunda Kızıl Minare Camii’ndeki Cemaate  Kur’anı Kerim hediye edildi. Bisküvi ve Lokum ikram edildi.  

Anma Programı dolayısıyla İstanbul’a gelen bir grup Hemşerimiz, program  öncesinde merhum Mahmut Bayram Hoca’nın  İstanbul Topkapı’daki Aile Mezarını ziyaret edip, Allah’tan rahmet dilediler.

Merhum Mahmut Bayram Hocamız’ın ruhu şad olsun. Bu vesileyle Allah’tan kendisine, Ailesine ve tüm geçmişlerimize gani gani rahmet diliyoruz. Editör Hamit Kayabey

 

 

3 Yorum

NEVZAT UYGUNOcak 19th, 2011 19:44

Merhum Mahmut BAYRAM Hoca için, vefatının 14.yıl dönümü münasebetiyle 16 Ocak 2011 Pazar Günü Öğle Namazından sonra vaktiyle uzun yıllar hizmet verdiği İstanbul Aksaray Kızıl Minare Camii’nde Gönen Mahmut Bayram Kültür ve Dayanışma Derneği’nce düzenlenen anma programı Manevi bir atmosferde geçti.Bu manevi atmosferde ve bayramiçli büyüklerim ve kardeşlerimle kısada olsa beraber olmaktan büyük bir MUTLULUK duydum.Emeği geçen herkesten Allah razı olsun…..

Hasan SEVEROcak 25th, 2011 15:25

MERHUM Mahmut BAYRAM HOCA

Bayramiç Köyünün yetiştirdiği ender şahsiyetlerden biri olan Merhum Mahmut BAYRAM Hocamız uzun yıllar hizmet verdiği İstanbul Aksaray Kızıl Minare Camminde Adını taşıyan Kültür ve Dayanışma Derneğince düzenlenen anma programına emeği geçen herkesi kutluyorum.Zaman ve zemin ne olursa olsun bir araya gelebilmek bir şeyleri paylaşmak gerçekten çok güzel ve ayrı anlam ifade ediyor:Bu anlamda Bayramiçli her zaman olduğu gibi üzerine düşeni fazlasıyla yapmayı beceriyor.Bu vesile ile Merhum Mahmut BAYRAM hocamıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum……….

Şenol ÜNDAROcak 30th, 2011 16:10

Teşekkürler.Allah hepinizden razı olsun.Bayramiç’e selamlar.Bandırma Doğruca köyünden Şenol ÜNDAR.

Yorum Yapın

Mesajınız