Bayramiç Köyü’nde Helva Muhabbetleri…09.04.2011

Bayramiç Köyünde kış mevsimlerinde geleneksel olarak düzenlenen Helva Gecesi Muhabbetlerinden biri daha 09 Nisan 2011 Cumartesi Akşamı Derneğimizde gerçekleştirildi. Sponsorluğunu Yalova’da ikamet eden hayırsever Hemşerimiz Zeki Yılmaz’ın üstlendiği Helva Gecesine bir çok hemşerimiz ve konuğumuz katıldı. Hemşerimiz Zeki, Helvadan önce akşam yemeği olarak pilav ve ayran ikramında bulundu.  Ardından babası merhum Hasan Yılmaz’ın ve bütün geçmişlerimizin ruhuna atfen Yasin okunup dua edildi. Pilav  ve ayranla başlayan Helva Gecesinde izzet ikram çoktu. Badem, fındık, fıstık başta olmak üzere çerezin her çeşidi, buna ilave olarak   Yalovadan özel olarak getirilen bir sandık taze yeşil elma vardı. Gece boyunca sohbet edildi. çaylar içildi. Geçmiş hatıralar tazelendi. Vahide Kuyumcu Yengemiz’in özenle hazırlayıp pişirdiği yaprak sarma ile birlikte  Hemşerimiz Yusuf Kural ve İbrahim Aras  tarafından da çiğ ve içli köfte  ikram edildi. Gecenin sonuna doğru cevizli Helva ile birlikte  salatalık turşusu afiyetle yenildi. Kısaca ifade edersek; Hemşerilerimizle  o akşam bir araya gelip güzel ve hoş bir gece geçirdik. Helva Gecesi Progamına sponsor olup da, bu muhabbete vesile olan Hemşerimiz Zeki Yılmaz’a, Helva gecelerinin her birinde çiğ ve içili  köfte  ikramında bulunan Yusuf Kural ve İbrahim  Aras Yeğenimize, yaprak sarma ikramında bulunan Vahide Kuyumcu Yengemize, bu gecenin düzenlenmesinde hizmeti, emeği geçen tüm hemşerilerimize ve davetimize icabet edip katılan tüm konuklarımıza teşekkür ediyoruz. Editör

2 Yorum

YUSUK KURALNisan 11th, 2011 14:59

KATILIM ÇOK FAZLA OLMASA BİLE (BAŞKA CEMİYETLER OLMASI SEBEBİYLE) GERÇEKTEN HELVA BAHANE, MUHABBET ŞAHANE LAFZINA UYGUN BİR GECE OLDU. ZEKİ ABİMİZİN İKRAMLARIYLA DONANAN BİR GECEYDİ. ZEKİ ABİMİZ, YİNE DAHA ÖNCEKİ KATKILARINDA OLDUĞU GİBİ, BU SEFER DE KÖYÜNÜ VE KÖYLÜSÜNÜ UNUTMADIĞINI BİZE HİSSETTİRDİ VE YAŞATTI. BELKİ KATILIMCILARIN ÇOĞU BİLMEYEBİLİR -İKRAMDAKİ CİĞERLİ PİLAVI BİZZAT SABAHIN 06:00’SINDA KALKARAK KENDİ ELLERİYLE YAPMIŞ- ÇOK MANİDAR BİR DURUM BENCE. ELİNE VE BEDENİNE SAĞLIK, ALLAH ZİYADE ETSİN, SAĞLIKLI SIHHATLİ UZUN ÖMÜRLER VERSİN ZEKİ ABİMİZ VE AİLESİNE.
BU ARADA BİR YANLIŞ ANLAMAYI DA DÜZELTMEK GEREKİYOR. O DA İKRAMDAKİ ÇİĞ KÖFTE VE İÇLİ KÖFTELER, İKRAM ESNASINDA SÖYLEMİŞTİM AMA HERHALDE İDARE BÖLÜMÜNDE OTURDUKLARI İÇİN HAMİT DAYILAR DUYMADILAR. TÜM ETKİNLİKLERİMİZDE MADDİ- MANEVİ HER TÜRLÜ DESTEĞİ VE HİZMETİ EKSİK ETMEYEN, İŞTİRAK EDEN, Köyümüz torunu ve damadı aynı zamanda *yeğenim olur kendileri* İbrahim Aras’tan idi. BU HUSUSU DA ÖZELLİKLE BELİRTMEK İSTERİM.

Hamit KayabeyNisan 27th, 2011 11:12

Yusuf Yeğenimin duygu ve düşüncelerini aynen paylaşıyorum. Sponsor hemşerilerimize gönülden teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.

Yorum Yapın

Mesajınız