2011 yılı Bayramiç Köyündeki Buluşma Günü Yaklaşırken…

          Değerli Hemşerilerimiz, Sevgili Dostlar

          2011 yaz dönemi başladı. Bir gün sonra Mübarek Ramazan Ayını idrak etmiş olacağız inşaallah…Peygamberimiz (s.a.s)’in; Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden azad diye  nitelendirdiği Ramazan Ayı hepimiz için mübarek olsun. Mübarek Ramazan Ayı Ülkemize, İslam Alemine barış, huzur ve iyilikler getirsin. Allah, namazınızı, orucunuzu ve her türlü ibadetinizi kabul etsin. Cenabı Allah, sağlık ve mutluluk içinde Ramazan Ayını idrak etmemizi nasip etsin.   

          Biliyorsunuz, Ramazan Ayının Ağustos ayını kaplaması nedeniyle, bu yılki Buluşma Günümüzü Bayramın 5.nci gününe aldık. İnşaallah, tüm Hemşerilerimizle birlikte  Ramazan Bayramının ardından 03 Eylül 2011 Cumartesi Günü 6.Buluşma Gününün sevincini  kutlamış oluruz. Belirlenen bu günün, Hemşerilerimizin buluşması için en uygun bir zaman olacağına inandık. Malûmunuz üzere, o günde yine ebediyete intikal etmiş Geçmişlerimiz için Kur’anı Kerim, Mevlidi Şerif okunacak. Hatim duaları yapılacak. Bütün Geçmişlerimiz rahmetle ve hayırla yad edilecek. Hemşerilerimize Misafirlerimize öğleden sonra yemek ikram edilecek. Akşamleyin yine çayla birlikte lokma ikramı yapılacak.

          Tabii bütün bu faaliyetler, beraberinde belli bir bütçeyi icap ettirmektedir. Sağ olsun, Hemşerilerimiz bu konuda üzerlerine düşen görevi yerine getiriyor. Ancak, bu fedakarlıklar son günlere bırakılmamalı. Geçen yılın Bütçesi yaklaşık  10.000.00.TL.( On Bin Türk Lirası) civarındaydı. Bu yıl da aşağı yukarı bu rakamları bulur.  Organizasyon Komitesi Başkanı   Hamit Kayabey, Hemşerilerimizden gelen bağışları Bayramiç Köyü Web Sitesinde “Buluşma Günü Bağışları” başlığı altında yayımlamaktadır. Web sitesinde  Bağışlar için Banka Hesap numaraları da yer almaktadır. “Bu çorbada benim de bir tuzum olsun” “bu ikramlarda benim de bir katkım olsun” diyen Hemşerilerimiz için bu güzel bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirelim.

          Buluşma Günü Organizasyonuyla ilgili görüş ve düşüncelerinizi Web sitemizin iletişim adresi olan  e-mail adresine ve telefon numaralarına bildirerek katkı sağlarsanız memnun oluruz.  

          Nice güzel günlerde görüşmek dileğiyle …

                                                                                                  ABDURRAHMAN KURAL

    

.

Yorum Yapın

Mesajınız