Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/bayramic1864.com/wp-includes/wp-db.php on line 2056
bayramic1864.com » Blog Arşivi » Vefat Haberi – İzmir’deki Hemşerimiz Osman Met Vefat Etti

Vefat Haberi – İzmir’deki Hemşerimiz Osman Met Vefat Etti

Vaktiyle  Köyümüzden ayrılarak  İzmir Büyük Çiğli Semtine yerleşen merhum Kadriye & Tahsin Met Ailesinin oğlu Osman Met bu akşam vefat etti. Cenazesi 07 Eylül 2011 Çarşamba Günü (yarın) öğle namazından sonra İzmir Büyük Çiğli Köyiçi Mahalle Camiinden kaldırılacaktır. 60 yaşında vefat eden Hemşerimiz Osman Met, bir süreden beri kanser tedavisi görmekteydi.  Merhuma Allah’tan rahmet kederli Ailesine  ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. Taziyede bulunmak isteyen Hemşerilerimiz,  05425055267  numaralı cep telefonunu arayabilirler.

2 Yorum

Hamit KayabeyEylül 9th, 2011 01:22

Merhum Osman ile komşuluk ve akrabalık hukukumuz var. Kendisi Bayramiç Köyündeyken hem dip komşumuz, hem de Çerkeslerin “Gute” sülalesinden olması itibariyle soy akrabamız olur. Ayrıca aynı Köyde çocukluğumuz bir arada geçtiği için de süt kardeşi olarak büyüdük. Köydeki ilkokuldan mezun olduktan sonra kader hükmünü icra eder. O İzmir’e yerleşir. Ben de tahsilime devam etmek için İstanbul’a gider yerleşirim… Yıllar geçtikten sonra Aydın’ın Koçarlı İlçesine öğretmen olarak atanmış olmam, bir araya gelip görüşmemiz için güzel bir fırsat olur. Arada bir mektup ve telefon yoluyla görüşmelerimiz devam eder. En son 1 Eylül 2011 Perşembe günü Bayram münasebetiyle görüşmüştük. Telefonda bana ağrı ve sancılarından yakınmıştı. Ben de kendisini teselli etmeye çalışmıştım. Ancak, ölümünün bu kadar yakın olabileceğine ihtimal vermemiştim. Ve nihayet o kara haber geçtiğimiz salı gecesi geldi. Meğer o akşam değerli arkadaşım Osman, hayata veda etmiş. Tabi ki, bu acılı haberle sarsılmıştım. Çarşamba günü kendisini ebediyete uğurladık. Cenazesi bir hayli kalabalıktı. Cemaatle birlikte Hep bir ağızdan helallik diledik. Onu tanıyan herkes, sanki sözleşmişcesine “çok iyi bir insandı” diyerek hüsnü şahadette bulundular. Demek ki. Osman, yaşadığı semtte hoş bir sada bırakmıştı. Ne mutlu sana. Ruhun şad olsun Arkadaşım. mekanın cennet olsun. Geride kalan eşine ve çocuklarına Allah sabırlar versin. Allah’ın rahmeti üzerine olsun.

Hasan SEVEREylül 9th, 2011 15:45

TAZİYE

Merhum Osman MET’i çok iyi tanıdığımı söyleyemem. Ama Köyümüzde Mahallemizde ikamet ettiğini biliyorum. Daha sonra da İzmire gittiklerini duymuştum. Merhuma Allahtan rahmet diler, geride kalan kederli ailesine baş sağlığı dilerim.

Yorum Yapın

Mesajınız