Vefatının 4.Yılında Şaban Kuyumcu’yu Rahmetle Anıyoruz.

Merhum Şaban Kuyumcu’yu 4 yıl önce bir sonbahar mevsiminde 30 Ekim 2007 tarihinde ebediyete uğurlamıştık. Aradan 4 yıl geçti. O, geride bıraktığı güzel ve hoş anılarıyla hafızalarımızda hep yaşıyor. Vaktiyle cemiyetimize faydalı olmak  için başlatmış olduğu sosyal ve kültürel etkinlikler gelenek halini alarak devam ediyor. İşte onlardan bir kaçı… Hemşerilerimiz arasında sağlıklı iletişim sağlamak amacıyla  kısa mesaj servisi oluşturmuştu. Gençlerimizin kültürel kimlik kazanmaları için “bayramic1864.com” kullanıcı adıyla yeni bir Web Sitesi kurmuştu. Köyümüzdeki Yekuaşe Ailelerinin  Akrabalar günü adıyla başlattığı ve devam ettirdiği Buluşma Gününün Köy Buluşma Günü adıyla  daha kapsamlı ve daha düzenli olarak devam etmesine öncülük etmişti. Ramazan Aylarında Toplu İftar programının başlatılmasına vesile olmuştu. Düğün Cemiyetlerini videoya çekmek suretiyle Hemşerilerimizle ilgili arşiv belgeleri oluşturmuştu. Hayatta güler yüzlü ve yardımsever oluşuyla insanlarımıza kendini sevdirmişti. Geride bıraktığı bu güzellikler, Hemşerilerimiz tarafından beğenilip benimsendiği için,  aynı tazda devam ettiriliyor. Değerli Arkadaşım sen ebedi alemde müsterih ol !  Bayramiç’li Hemşerilerimiz sağ oldukları müddetçe,  Allah’ın izniyle bu güzel gelenekler aynen devam edecektir. Ruhun Şad olsun. Allah’ın rahmeti üzerine olsun.  Mekanın cennet olsun. Geride kalan Aile efradına da bir kere daha Yüce Allah’tan sağlık, afiyet, sabır ve metanet diliyoruz. Editör

3 Yorum

Aptullah SEVERKasım 2nd, 2011 19:46

4.YIL ANMA
Sevgili dostum Rahmetli Şaban Kuyumcu’yu, ölümünün 4.cü yılında rahmetle anıyoruz ve “ruhun şad, mekanın cennet olsun.”diyoruz. Ayrıyeten bu vesileyle “Hemşehrilerimizin bütün ölmüşlerinin de ruhları şad olsun” temennisinde bulunuyoruz.

ilhan belekKasım 5th, 2011 00:20

Değerli kardeşim Şaban Kuyumcu’yu ebediyete intikalinin 4.cü yılında rahmetle anıyorum. Ruhunun şad, mekanının cennet olmasını diliyorum.

Hasan SEVERKasım 18th, 2011 08:26

MERHUM ŞABAN KUYUMCU
Değerli insan ve büyük dava adamı, Bayramiç Köyü Veb Sitesinin kurucusu mümtaz kişiliği ve çalışkanlığı ile hayatı boyunca hep ilklere imza atan Bayramiç Köyü’nün yetiştirdiği ender kişilerden birisi olan merhum Şaban KUYUMCU’ya aramızdan ayrılışının bu 4.ncü yılı münasebetiyle bir kez daha Cenab-ı Hak’tan rahmet diler, mekanının cennet olmasını temenni ederim.

Yorum Yapın

Mesajınız