Bayramiç’teki Helva Muhabbetlerine Rağbet Var

Bayramiç Köyünde öteden beri geleneksel olarak devam eden Helva Gecesi Muhabbetlerinin 4.ncüsü, İstabul’da ikamet eden hemşerilerimizden Hanife Malkoç sponsorluğunda 25 Şubat 2012 Cumartesi Akşamı Köyümüzdeki Dernek Merkezinde yapıldı. 15 günlük aradan sonra  yapılan bu Helva Gecesi Muhabbetine  her zaman olduğu gibi Hemşerilerimizden büyük rağbet vardı. Yaklaşık 35 kişinin katıldığı Helva Gecesi Muhabbetine öncelikle Cemiyet sahibi Hanife Malkoç ve Tüm Hemşerilerimizin geçmişleri adına  Kuran okundu ve  ebediyete intikal eden tüm geçmişlerimizin ruhları şad edildi. Daha sonra ikram faslına geçildi.  Hemşerilerimize köy ekmeğiyle birlikte peynir, zeytin, çay ve portakal suyu ikram edildi. Gece boyunca hemşerilerimiz,  sohbet ve muhabbet ile birlikte şaka ve esprilerle eğlendi.  Gecenin sonuna doğru İbrahim ile Erdem Ustanın gayretleri  ve Çetin Ustanın hünerli elleriyle özenle pişirilen fıstıklı helva, lahana turşusuyla beraber afiyetle yenildi. Bu arada Hacı Muharrem Abimiz tarafından ekstra ikram edilen  Şalgam suyu da afiyetle içildi. Helvayı bahane ederek hafta sonu bir araya gelen hemşerilerimiz, böylelikle hem stres atmış, hem de birlikte doyasıya eğlenmiş oldular. Bu güzelliğin yaşanılmasına maddi katkılarıyla vesile olan Hanife Malkoç Kardeşimize ve ilave ikramda bulunan  Muharrem Abimizle birlikte davete icabet ederek geceye renk katan bütün değerli  hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.  Editör

4 Yorum

Hanife MALKOÇ (KILIÇ)Şubat 27th, 2012 21:04

Değerli Hemşerilerim ve Kadim Dostlarım ; Helva geceme ve okunan Kurana eşlik ettiğiniz için , hepinize teşekkür ediyorum. Ayağınıza ve yüreğinize sağlık. Allah’a Emanet Olun.

YUSUF KURALMart 3rd, 2012 15:37

Bildiysem kendimi dört yaşında
Yanımdaydın alaboroz tıraşlı boz saçlı teyzoğlum
Ben giyerdim uzun paçalı,
Sense osortik kısa paçalı pantolon.
Sen aşağı mahallenin sınırı
Bense yukarı mahallenin ortasıydım.
Karargah anneannemizin eviydi.
Ne cigaralar sarardı demi rahmetli bize.
Ne günlerdi be teyzoğlu.
Hiç bir şey eskisi gibi değil artık
Senden sonrabe teyzoğlu.
Ne günlerdi be teyzoğlu.
415 i ne hayallerle almıştık demi?
Neler vardı neler……
Saymakla bitermi ?
Nedemek be teyzoğlu biz seninle 7*24 beraberdik birdik.
Ama bu olmadı be teyzoğlum.
Yolun yarısında 35 de vurdu bizi felek.
Kala kaldım be teyzoğlu kalakaldım

Yeşilliği hepseverdin yaa
Kabriniyaz kış yeşil duran
sarıaçan sümbülle süsledik teyzoğlu
Hemde kiminle biliyomusun?
Bizim habire ….layan polisle.
Polisi bile ağlattın be teyzoğlu
O gaddar polisibile….

Olmadı be teyzoğlu .
Kalakaldım .Kalakaldık……

Kolalar bile açınca tıslamıyor artık.
Kolalara yasak koydum çünkü
Seni bizden aldılar diye…
Oysa bizi bir askerlik ayırmıştı.
Oda sayılı gündü geldi geçti.
Ama bu başka be teyzoğlu.
Bambaşka bi şey.
Kalakaldım be teyzoğlu. Kalakaldım

03.03.2005-03.03.2012 YEDİ YIL OLDU…AMA UNUTMADIK.UNUTMAYACAĞIZ
Toprağın bol,ruhun şad olsun….

YUSUF KURALMart 3rd, 2012 15:40

METİN İLE İLGİSİ OLMASA DA GÜNÜ OLDUĞU İÇİN HATIRLATMAK İSTEDİM.BELKİ BİR FAZLA DUA GİDER DİYEREK…………..BİR HATIRLANIR,BİR MUHABBETİ ONUR,BİR HATIRA HATR EDİLİR DİYE…..

Hasan SEVERMart 12th, 2012 11:10

ÖLÜMÜNÜN 7.İNCİ YILI VE MERHUM MURAT ACAR

Köyümüz eşrafından ve kendisini çok genç yaşta kaybetmeninin derin üzüntüsünü hala kalbimizde daha dün gibi hissetiğimiz değerli dürüst saygılı ve çalışkan kardeşimiz Murat ACAR’ı bu ölümümnün 7.inci yıl dönümünde rahmet ile bir kez daha anıyor.Mekanının Cennet olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum.
Bu arada Sevgili kardeşim Yusuf KURAL’ında teyze oğlu Merhum Murat ACAR!a atfen yazmış olduğu dizlerdende etkilenmemek mümkün değil.Onun yokluğuna alışamadığı her fısatta onun ile birlikteliklerindeki hayallerini yapmak istediklerini dile getirdiği bu satırlar defalarca okunup yorumlanması gerekir diye düşünüyorum.Kendisinede ve Merhum Murat ACAR’ın geride bıraktıklarına Allah’tan tekrar sabırlar diliyorum.

Yorum Yapın

Mesajınız