7.Geleneksel Buluşma Günü Etkinliklerine katılım ve ilgi büyüktü

Gönen Mahmut Bayram Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Gönen Bayramiç Köyü 7. Geleneksel Buluşma Günü Etkinlikleri 20 Ağustos 2012 Pazartesi (Bayramın 2.nci) Günü yapıldı. Program; ikindi namazından önce Köy Camiinde Gönen’in seçkin Hocaları tarafından okunan Kuranı Kerim ve ilahilerle başladı. Bandırma Emekli Müftüsü Hakkı Duman’ın Kur’an tilavetiyle devam etti. Balıkesir İl Müftüsü Turgut Açari’nin Sılay-ı Rahim (Akraba Ziyareti) konusunda yaptığı dini sohbet, Camii cemaati tarafından dikkat ve ilgiyle izlendi. Dini Program, Gönen İlçe Müftüsü  Hayrullah Yavuz’un yaptığı Hatim Duasıyla sona erdi. İkindi namazı sonrasında davetli misafirlere yemek ikram edildi. Etkinlik Programı çerçevesinde gece boyunca Dernek yararına kermes düzenlendi. Davete katılan herkese Lokma ile birlikte çay ikram edildi.

Birlik, beraberlik ve dayanışma duygusu içinde bir araya gelen dost, akraba ve hemşeriler, gün boyunca birbirleriyle sıcak ve samimi sohbetlerde bulundular. Bayramiç’li Gençler ile bir araya gelen Misafir Gençler, Çerkes mızıkası ve akordiyon eşliğinde Kafkas Halk oyunlarını zerafetle sergilediler.  Akşam saatlerinde başlayan Kafkas gösterileri gece geç saatlere kadar devam etti. Davete katılanlar, gençlerin sergiledikleri birbirinden güzel figür ve gösterileri zevk ve heyecanla izlediler.

Şölen gecesine Balıkesir Millet Vekili Namık Havutça Eşiyle birlikte katılırken, Karalar Çiftliği Muhtarı  ile Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar tarafından çelenk gönderildi. Başbakan R.Tayyip Erdoğan, Balıkesir Millet Vekili Nedret Akova  ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından gönderilen kutlama mesajları Dernek Başkanı Hamit Kayabey tarafından okundu. Ayrıca Buluşma Günü Etkinliğine destek veren, katkı yapan Kişi ve Kurumlar Dernek Yönetimince teşekkür belgesi ve plaketlerle taltif edildiler. Davete katılan dost ve Hemşeriler, bir yıl sonra buluşma ümidiyle vedalaşıp ayrıldılar. Editör Hamit Kayabey

Yorum Yapın

Mesajınız