Suriyeli Soydaş Aileler, Gönen Bayramiç Köyüne Misafir Geldiler

Gönen Kafkas Kültür Derneği bünyesinde oluşturulan ” Suriyeli Soydaş Mültecilere Yardım Komitesi”nin talebi doğrultusunda Türkiye’de misafir edilmek üzere davet edilen Suriyeli  Soydaş iki Aile,  Beyrut – İstanbul hava yolu ile önce İstanbul’a, daha sonra da Hacımenteş’li Hemşerimiz Metin Şahin tarafından Hava Alanından alınarak kara yolu ile  dün gece saat 02.00 sularında Gönen Bayramiç Köyüne getirildiler.

Gecenin ilerleyen saati içinde Bayramiç’teki Hemşerilerimizin özverili çalışmaları ile  hazırlanan sıcak yuvalarına yerleştirildiler. Uzaktan gelerek gecenin geç vaktinde Köyümüze ulaşan Misafirlere, Köydeki yakın komşuları Meliha Aslankeri, sıcak yemek hazırlayarak ikramda bulundu.

10 kişilik Kafkas Asıllı Suriyeli 2 Ailenin gelişiyle birlikte, Bayramiç Köyünde 06.01.2013 tarihinde sevinçli ve heyecanlı bir gün yaşandı. Başta Bayramiç’liler olmak üzere Gönen Kafkas Kültür Derneği Yönetiminden bir grup Hemşerimiz,  Suriye’den gelen Soydaş  Misafirlere hoş geldin ziyaretinde bulundular.

Suriyeli Misafirler, Gönenli Hemşerilerimizin ziyaret ve misafir perverliği karşısında oldukça duygulandılar ve memnun kaldılar.  Suriye’de yaklaşık 2 yıldır yaşanan iç savaş ve kargaşa nedeniyle canını kurtarmak üzere yerini yurdunu terketmek zorunda kalan biçare Suriye’li Soydaşlarımıza, şefkat ve merhamet gösterip kucak açan Gönen’li Hemşerilerimize gönülden teşekkür ediyoruz.  Editör

1 Yorum

YUSUF KURALOcak 9th, 2013 06:57

MUHACERET KOLAY OLMASA GEREK.ECDADIN ANAVATANDA YAŞADIĞINI TORUNLARIN VATAN BİLDİĞİ YERDE TEKRAR YAŞAMASI DA ZOR OLSA GEREK.ONLAR İÇİN NE KADAR ZOR BİR SÜREÇ.İSİMLER SIRALARKEN UNUTMADAN KAYNAKLI KIRGINLIKLAR YAŞAMAMAK ADINA BU SÜREÇTE SOYDAŞLARIMIZA ELİNİ UZATAN,GÖNLÜNÜ UZATAN KİM VARSA ALLAH HEPSİNDEN RAZI OLSUN.YURDUMUZA,YÖREMİZE,KÖYÜMÜZE HOŞ GELDİLER.BEREKETLERİYLE GELDİLER İNŞAALLAH.ONLAR ARTIK BİZİM TACIMIZDIR.DAHA NE OLSUN,NEYLE GELSİNLER,BİZE BİR SÜRÜ SES BİR SÜRÜ NEFES VE CIVIL CIVIL BOL SAYIDA YAVRULARIYLA GELDİLER.BUNDAN BÜYÜK BEREKET Mİ VAR?.ALLAH HER FERDİNDEN RAZI OLSUN BİZE BU SEVİNCİ YAŞATTIKLARI İÇİN.

Yorum Yapın

Mesajınız