Bayramiç Köyü’nde Helva Muhabbeti Geleneği Devam Ediyor

Gönen Bayramiç Köyü’nde öteden beri kış mevsimine özgü olarak düzenlenen geleneksel Helva Gecesi Muhabbetlerinin üçüncü faslı, Gönen’de ikamet eden Hemşerimiz Sevgi Çelikel’in sponsorluğunda Köyümüzdeki Dernek Merkezinde 23 Şubat 2013 Cumartesi Akşamı gerçekleştirildi.

Helva Gecesine Bayramiç Köyü’ndeki Hemşerilerimiz başta olmak üzere Gönen, Bandırma ve Manyas’tan pek çok Hemşerimizle birlikte Türkiye’ye sığınan soydaş Suriyeli Misafirlerimiz teşrif etti.  Helva karılıp pişirilinceye kadar, konuklara meyve, çerez ve çay ikram edildi. Hafta sonu bir araya gelen Hemşerilerimiz gece boyunca doyasıya sohbet ve muhabbette bulunarak gönüllerince eğlendiler.

Gecenin ilerleyen saatinde Çetin Kulbay ve Ekibi tarafından uzun ve zahmetli bir uğraşı sonucunda hazırlanan fıstıklı helva, yanında haluj ve lahana turşusu ile birlikte konuklara ikram edildi.

Helva Gecesine sponsor olup katkı yapan Hemşerimiz Sevgi Çelikel Ailesine, Helva Gecesi Progamına Kur’an okuyup, dua ederek tüm geçmişlerimizin ruhunu şad eden Köy Hocalarına, Helva yapımında emek ve hizmeti geçen Çetin Kulbay ve Ekibine, davete katılan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Editör

Yorum Yapın

Mesajınız