Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/bayramic1864.com/wp-includes/wp-db.php on line 2056
bayramic1864.com » Blog Arşivi » Bayramiç Köyünde Helva Muhabbeti Geleneği Devam Ediyor

Bayramiç Köyünde Helva Muhabbeti Geleneği Devam Ediyor

Gönen Bayramiç Köyü’nde öteden beri kış mevsimine özgü olarak düzenlenen geleneksel Helva Gecesi Muhabbetlerinin 4. faslı, Hemşerimiz Hacı Muharrem Abi’nin sponsorluğunda Köyümüzdeki Dernek Merkezinde 23 Mart 2013 Cumartesi Akşamı gerçekleştirildi.

Helva Gecesine Gönen ve Bayramiç Köyü’ndeki pek çok Hemşerimizle birlikte Türkiye’ye sığınan soydaş Suriyeli Misafirlerimiz de teşrif etti. Helva karılıp pişirilinceye kadar, konuklara meyve, çerez ve çay ikram edildi. Hafta sonu bir araya gelen Hemşerilerimiz gece boyunca doyasıya sohbet edip, eğlenmiş oldu.

Gecenin ilerleyen saatinde Çetin Kulbay ve Ekibi tarafından zahmetli bir uğraşı sonucunda hazırlanan fıstıklı helva Hemşerilerimiz tarafından çok beğenildi. Hıyar turşusuyla birlikte afiyetle yenildi.

Helva Gecesine sponsor olup katkı yapan Hemşerimiz Hacı muharrem Abiye, Helva Gecesi Progamına Kur’an okuyup, dua ederek tüm geçmişlerimizin ruhunu şad eden Köy Hocalarına, Helva yapımında emek ve hizmeti geçen Çetin Kulbay ve Ekibine, davete katılan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Editör

Yorum Yapın

Mesajınız