Bayramiç Köyünde Hıdrellez Coşkusu

Hıdrellez Günü Münasebetiyle Hemşerilerimizle  bir araya gelip muhabbet etmek ve eğlenmek maksadıyla, bu yıl 2. defa Mahmut Bayram Kültür ve Dayanışma Derneği’nce 05 Mayıs 2013 Pazar Günü Saat : 14 – 18.00 saatleri arasında Dernek Merkezinde Kutlama Etkinliği düzenlendi.

Hıdrellez gününe pek çok Hemşerimizin yanısıra  Suriyeli Misafirlerimiz de teşrif ettiler. Etkinlik gününde Hemşerilerimize kavurmalı pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.  Ayrıca bayan hemşerilerimizin Hıdrellez günü münasebetiyle özel olarak hazırlayıp sundukları haluj, mekik, pasta, kek, kurabiye gibi unlu mamülller de afiyetle yenildi. İkram sonrasında güzel sesli hocalarımız, davete katılan Hemşerilerimize Kur’an ziyafetiyle birlikte dini sohbetlerde bulundular. Ebediyete intikal eden bütün geçmişlerimizin ruhları şad edildi.

Uzun zamandır birbirini görme fırsatı bulamayan Hemşerilerimiz, Hıdrellez Günü münasebetiyle görüşme ve sohbet etme imkanını elde ettiler.  Kısacası 05 Mayıs 2013 Pazar Günü Köyümüzde Hıdrellez coşkusu vardı. Kutlama Günü Etkinliğinde hizmet ve emeği geçen hemşerilerimize ve davete katılan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.

Not :  Bu haberi seyahat ve özel ziyaretlerim nedeniyle gecikmeli olarak yayıma verdiğim için Hemşerilerimden özür diliyorm. Editör

1 Yorum

Hasan SEVERMayıs 15th, 2013 11:18

BAYRAMİÇTE BİR BİRLİKTELİK ÖRNEĞİ DAHA

Mahmut Bayram Kültür ve Danışma Derneği’nin, Bayramiç Köyünde bu yıl 2.ncisini düzenlediği Hıdrellez gününde her zaman olduğu gibi yine çoşkulu ve heyacanlı bir katılım ile Hemşerilerimiz bir araya gelmenin onur ve gururunu yaşadı. Hıdrellez gününe ilk kez Suriyeli soydaşlarımız da teşrif ettiler. Bu güzel manidar buluşmada Kur’an ziyafetiyle birlikte yapılan dini sohbetler ve dualar hafızalarda yer aldı. Ayrıca çok çeşitli ve zengin menüden oluşan ikramlar görülmeye değerdi.Bu günü tertipleyen maddi ve manevi emeği geçen tüm hemşerilerimize ve bu güzellikleri sitemizde paylaşarak bizlere aktaran sevgili hocamız dava adamı editörümüz Hamit KAYABEY’e çok teşekkür ediyorum…..

Yorum Yapın

Mesajınız