Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/bayramic1864.com/wp-includes/wp-db.php on line 2056
bayramic1864.com » Blog Arşivi » Kandil Akşamında Köyümüzde Toplu İftar ve Mevlid Cemiyeti

Kandil Akşamında Köyümüzde Toplu İftar ve Mevlid Cemiyeti

Bir Yıl önce ebediyete intikal ederek aramızdan ayrılan merhum  Orhan Samsun Abimizin ruhuna atfen Kadir Gecesine rastlayan 03 Ağustos 2013 Cumartesi  Akşamı Bayramiç Köyü Dernek Lokalinde  Vicdan Samsun Yenge tarafından Hemşerilerimize toplu iftar yemeği verildi.

Kalabalık Hemşeri Grubunun katıldığı iftar yemeğinin ardından Akşam – Yatsı Namazları arasında yine merhum Orhan Samsun’un ruhuna atfen Bayramiç Köy Camiinde Mevlidi Şerif okundu. Mevlidin sona ermesinden sonra Topluca Teravih namazı eda edildi.

Teravih namazını takiben Köy camiinde Peygamberimize ait Sakalı Şerif, Tekbirler ve Salavatlar eşliğinde Cami cemaatine gösterildi. Kısaca ifade edecek olursak,  03 Ağustos 2013 Cumartesi akşamı Bayramiç Köyünde toplanan Hemşerilerimiz, bir araya gelmek suretiyle  Kadir Gecesini  birlikte kutlamanın  sevinç ve mutluluğunu yaşamış oldu.

Bir kandil akşamında İftar ve Mevlit Cemiyeti düzenleyerek Hemşerilerimizin bir araya gelmesine vesile olan Vicdan Samsun Ailesine teşekkür ediyoruz. Merhum Orhan Samsun’a ve tüm geçmişimize bu vesileyle bir kere daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Editör

Yorum Yapın

Mesajınız