Bayramiç’liler 8.Geleneksel Buluşma Gününde Bir Araya Geldiler

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla 31 Ağustos 2013 Cumartesi Günü Gönen Bayramiç Köyü 8.Geleneksel Buluşma Günü Etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik temel atma töreniyle başladı. Yapılan resmi törenle Mahmut Bayram Kültür Merkezi’nin dualarla temeli atıldı.

Törene Balıkesir İl Müftüsü Turgut Açari, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Emekli Bandırma Müftüsü Hakkı Duman, Gönen Ak Parti İlçe Başkanı Servet Bıyık, Gönen Belediye Başkan Yardımcısı  Abdurrahman Kural,  Gönen İlçe Kütüphane Müdürü Hasan Fidan, Bayramiç Köyü Muhtarı Hakkı Işık, Mahmut Bayram Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamit kayabey, Yerel Basın Mensubu Ahmet Meydan ve pek çok Hemşerimiz katıldılar. Törende sunuculuk görevini Gönen Belediye Basın Danışmanı Nedim Kıran yaptı.

İkindi Namazı öncesi Köy Camisinde Yılmaz Özen Hoca Kur’an tilavet etti. Namazdan sonra Bandırma Emekli Müftüsü Hakkı Duman Aşrı Şerif okudu.  Daha sonra Balıkesir Müftüsü Turgut Açari, Cami Cemaatine vaaz-ı nasihatta bulundu. Namazdan sonra Etkinliğe katılan Misafirlere yemek ikram edidi.  Akşam Namazının akabinde ebediyete intikal eden Tüm Geçmişlerimiz için okunmuş olan 7 Hatmi Şerif’in duası yapıldı. Akşam 21.00den itibaren Etkinliğe katılan konuklara lokma eşliğinde çay ikram edildi.

Buluşma Günü Şenliği Dernek Başkanı Hamit Kayabey’in açış konuşmasıyla başladı. Daha sonra Etkinliğe katkı yapan Kurum ve Kişilere plaketler verildi. Gecenin final bölümünde Gönen Kafkas Gençleri’nin katılımıyla sabah 03.30’a kadar süren Şenlikte Tüm Gençlerimiz ve Hemşerilerimiz doyasıya eğlendiler. Hemşerilerimiz gece boyunca muhabbet ederek, şenliği izleyerek bol bol eğlendiler. Editör Hamit Kayabey

2 Yorum

Hasan SEVEREylül 18th, 2013 10:57

8.NCİ BULUŞMA GÜNÜ VE BAYRAMİÇ
8.inci buluşma günü ile Bayramiç, bir ilke daha imza attı. Bu yılki buluşma Günü Etkinliği KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NIN KATKILARI İLE gerçekleştirildi.Bu oldukça önemli bir aşama ve de büyük başarı olarak görülmeli. İşte Bayramiç’li bu onuru da yaşadı.Bu buluşma günü davetiyemize de çok net olarak yansıdı. Fakat gerek buluşma günü esnasında, gerekse davetiyeler basıldığında dikkatimi çeken bu konuyu hiç bir hemşerimizin dile getirmediğini ve bu konu üzerinde hiç konuşmadığını gözlemledim. Oysa bu dikkate alınmayacak, es geçilecek bir gelişme asla değildi.8.nci Buluşma günü üzerine daha çok yazacak konuşacaklarımız olacaktır. Her şeye rağmen 8.nci buluşma günümüzü tertipleyen maddi ve manevi desteğini esirgemeyen tüm hemşerelerimize saygı sevgi ve şükranlarımı sunuyorum….

Hamit KayabeyEylül 19th, 2013 00:11

Derneğimizin, Bayramiç Köyünde geleneksel olarak kutlaya geldiği, Buluşma Günü Etkinliklerine ivme kazandırmak için, bu yıl ilk defa Etkinlik Projesi hazırlayarak 30 Temmuz 2013 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığına başvuruda bulunduk. Amacımız, Derneğimize hem maddi kaynak sağlamak, hem de bugüne kadar yaptığımız etkinliklerin Bakanlık nezdinde tescil edilmesini temin etmekti. Netice itibariyle bugün bu amacımıza ulaşmış bulunuyoruz. Ve Kültür Bakanlığından Derneğimize 1500 TL. destek sağlamış olduk. Bu meblağ, her ne kadar çok tatminkar görülmese bile, bir başlangıç olması itibariyle ve Kültür Bakanlığı kayıtlarına girmiş olma bakımından bizlere bir motivasyon sağlamıştır. Bundan sonraki etkinliklerimizin geliştirilmesi noktasında bizlere ümit ve cesaret verici olmuştur. Bundan sonraki yıllarda daha ciddi projeler sunarak, daha büyük katkılar alacağımıza inanıyoruz. Hamit Kayabey Dernek Başkanı

Yorum Yapın

Mesajınız