Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/bayramic1864.com/wp-includes/wp-db.php on line 2056
bayramic1864.com » Blog Arşivi » Mahmut Bayram Kültür Merkezi’nin Temeli Atıldı

Mahmut Bayram Kültür Merkezi’nin Temeli Atıldı

31 Ağustos 2013 Cumartesi Günü Saat : 16.00’da Bayramiç Köyü’nde Mahmut Bayram Kültür Merkezi’nin temeli resmi törenle atıldı. Balıkesir Valisi ve Gönen Kaymakamı’nın mazeretleri nedeniyle katılamadığı resmi törende Protokol Heyetini Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar temsil etti.

Törene Balıkesir İl Müftüsü Turgut Açari, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Emekli Bandırma Müftüsü Hakkı Duman, Gönen Ak Parti İlçe Başkanı Servet Bıyık, Gönen Belediye Başkan Yardımcısı  Abdurrahman Kural,  Gönen İlçe Kütüphane Müdürü Hasan Fidan, Bayramiç Köyü Muhtarı Hakkı Işık, Mahmut Bayram Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamit kayabey, Yerel Basın Mensubu Ahmet Meydan ve pek çok Hemşerimiz katıldılar. Tören Sunuculuğunu Gönen Belediyesi Basın Danışmanı Nedim Kıran yaptı.

Dernek Başkanı Hamit Kayabey’in açış konuşmasıyla başlayan Resmi Törende, bir konuşma yapan Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, merhum Mahmut Bayram Hoca’nın manevi şahsiyetine vurgu yaptı. Ve bugün temeli atılacak kültür merkezininin, Mahmut Bayram adını taşımasının da, ayrı bir anlam ifade ettiğini belirtti.

Balıkesir İl Müftüsü Turgut Açari’nin, davetlilere yaptığı kısa konuşmasında merhum Mahmut Bayram Hoca’nın, ilim ve hayra hizmet konusunda çok önemli hizmetlerde bulunduğunu ifade etti. Emekli Bandırma Müftüsü Hakkı Duman, yaptığı dua ile temeli atılacak bu tesisin memleketimiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni etti.

Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ın harç butonuna basmasıyla temel atma töreni sona erdi. Resmi davetliler dışında Pek çok Vatandaşımız törene katıldı. Davete katılan konuklara dernek merkezi önünde haluj ve ayran ikram edildi.  Editör Hamit Kayabey

2 Yorum

Hasan SEVEREylül 18th, 2013 10:36

MAHMUT BAYRAM HOCAMIZ ANISINA

Köyümüzün yetiştirdiği önde gelen ilim adamı Merhum Mahmut BAYRAM Hocamızın adının verildiği KÜLTÜR MERKEZİ binası köyümüze hayırlı ve uğurlu olsun.Güzel organize edilen temel atma töreni görülmeye değerdi.Hep bu siteden aktarmış olduğumuz gibi Bayramiç Köyü yine bir ilke imza attı. Doğaldır temel atmak kadar, bitirmek hizmete sunmak ta son derece önemli olduğu düşünülecek olursa, bu konuda tüm hemşirelerimize, hayırsever tüm kişi ya da kuruluşlara büyük görev düşmektedir. Her şeye rağmen Bayramiç’li bunu başaracak güçtedir.Bu vesile ile Temel atma törenine katılan tüm protokola, emeği geçen tüm hemşirelerimize saygı ve sevgiler sunuyorum…..

Hamit KayabeyEylül 18th, 2013 23:30

Mahmut Bayram Kültür ve Dayanışma Derneği’nün tüzüğündeki amaçlar doğrultusunda Kültür Merkezinin yapımıyla ilgili önemli bir adım atılmış oldu. Mevcut imkanlar ve yapılan bağışlar değerlendirilerek Buluşma Gününde Temel atma töreni gerçekleştirilmiş oldu. Bu bakımdan son derece mutluyuz. Ancak bundan sonraki aşamada daha büyük bir gayret gösterip, başlanan bu hayırlı işi tamamlayıp hizmete sunmak başlıca hedefimiz olacaktır. Bu konuda Hemşerilerimiz ve dostlarımız ile el ele verip çok çalışmamız gerekiyor. Hemşerilerimizin yardım ve destekleriyle Allah’ın izni ve inayetiyle bunu da başaracağız inşaallah. Bundan böyle tüm imkanlar seferber edilecektir. Kültür Merkezinin inşasına katkı ve destek veren, Temel Atma Merasimine katılarak bu mutluluğu bizlerle paylaşan herkese teşekkür ediyoruz. Dernek Başkanı Hamit Kayabey

Yorum Yapın

Mesajınız