Gönen Mahmut Bayram Camii’nin Temel Atma Töreni Dualarla Yapıldı

GÖNEN MAHMUT BAYRAM CAMİİ’NİN TEMEL ATMA TÖRENİ DUALARLA YAPILDI

Gönen’de faaliyet gösteren Gönen Mahmut Bayram Camii Yapma ve Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen resmi törenle;  Gönen – Manyas Yolu, Gündoğdu Mahallesi Yeni Hastane Yakınında bulunan 1400 metre karelik Dernek Arsası üzerinde 27 Haziran 2014 Cuma Günü saat : 14.30’da MAHMUT BAYRAM CAMİİ’NİN temel atma töreni gerçekleştirildi.

Gönen Kurşunlu Camii İmam- Hatibi Mustafa Hoca’nın, sunuculuğunu yaptığı temel atma töreninin başında Gönen Çarşı Cami İmam- Hatibi İlhan Hoca tarafından Kuran-ı Kerim tilavet edildi. Dernek Yönetimi adına temel atma töreninin açış konuşması Hemşehrimiz Abdurrahman Kural tarafından yapıldı. A.Kural yaptığı açış konuşmasında “ Gündoğdu Mahallesi, Yeni Hastane yakınında,  Hayırsever bir vatandaşımızın bağışlamış olduğu arsa üzerinde Mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, ibadet ve sosyal amaçlı bir Cami Projesini başlatmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Dernek olarak temel amacımız, kısa zamanda bu İbadethaneyi tamamlayıp  hizmete açmaktır. Arsa bağışında bulunan Zehra Hanıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Törene katılan sayın Protokola ve değerli misafirlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Daha sonraki protokol konuşmalarında Gönen Belediye Başkanı Hüseyin YAKAR, Balıkesir İl Müftüsü Turgut AÇARİ, Gönen Kaymakamı Hüseyin PARLAK :  İnşa edilecek Caminin, Mahallenin ihtiyacını karşılayacak olmasının yanı sıra, adının da “ Mahmut Bayram Camii “ olmasının, Gönen için  özel bir anlam taşıdığını belirttiler. Kutsal Ramazan Ayı Arifesinde mübarek Cuma gününde bu Caminin temelinin atılacak olmasının da ayrı bir değer ifade ettiğini dile getirerek,” hayırlı ve uğurlu olsun” temennisinde bulundular. Tören sonunda yapılan duada;  İl Müftüsü Turgut AÇARİ duasında, temeli atılacak Caminin Gönen için hayırlı olmasını, kısa zamanda inşaatının tamamlanarak ibadete açılmasını ve hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ederek duasını tamamladı. Tören Programı Protokol Mensuplarının besmeleyle harç butonuna basarak Cami arsasına ilk harçlarını atmasıyla sona erdi.

Törene Gönen Belediye Başkanı Hüseyin YAKAR, Balıkesir İl Müftüsü Turgut AÇARİ, Gönen Kaymakamı Hüseyin PARLAK, Ak Parti İlçe Başkanı Servet BIYIK, Mahmut Hoca’nın büyük oğlu Vehbi BAYRAM, Dernek Temsilcileri , Gönen Gündoğdu Mahalle Sakinleri ile birlikte Bayramiç Köyünden bir Gurup davetli katıldı. Tören sonrasında davetlilere tavuklu pilav ve ayran ikram edildi. Editör

Yorum Yapın

Mesajınız