Bayramiç’te Toplu İftar Geleneği Devam Ediyor

2007 Yılı Ramazan Ayında Hemşehrimiz Merhum Şaban Kuyumcu’nun öncülüğünde Köyümüzde başlatılan ve o tarihten bu yana her yılın Ramazan Ayında düzenlenen Toplu İftar Geleneği aynen devam ediyor.  2014 Yılı Ramazan Ayının 22. gününün akşamında Bayramiç Mahallesinde bir araya gelen Hemşehrilerimiz, birlikte iftar açmanın keyfini yaşadı.

Dernek üyesi hemşehrilerimizden Abdülkadir Şeker’in sponsorluğunda, Mahmut Bayram Kültür ve Dayanışma Derneği’nin organize ettiği Toplu İftar yemeğine ilgi büyüktü. İftar Menüsü geçen haftada olduğu gibi Mercimek Çorbası, Patlıcan Musakka, Yoğurtlu Makarna ve İrmik Tatlısından oluştu. Yemek sonrası çay sohbetinde bulunan Hemşehrilerimiz, Mahalle Camisinde kılınan teravih namazının ardından evlerine döndüler.

Bayramiç’te Hemşehrilerimizin bir araya gelmesine vesile olup ta, toplu iftar keyfini yaşatan Abdülkadir Şeker Ailesine, katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Davete icabet etmek suretiyle birlikte iftar etmenin sevinç ve mutluluğunu paylaşan davetli hemşehrilerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz. Diğer taraftan, 8 yıl önce bu güzel  iftar geleneğinin başlatılmasına öncülük eden merhum Şaban Kuyumcu Arkadaşımıza da, bir kere daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhu şad olsun. Editör

Yorum Yapın

Mesajınız