Web Sitemizin Kurucusu Şaban Kuyumcu’yu rahmetle anıyoruz.

Bundan 10 yıl kadar önce (30 Ekim 2007 ) ebediyete intikal eden değerli hemşehrimiz ve arkadaşımız Merhum Şaban KUYUMCU’yu rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Sağlığında Kültürel kimlikle ilgili çalışmalarıyla öne çıkmış ve bu uğurdaki çabalarıyla hemşehrilerinin sevgi ve takdirini kazanmış olan Merhum şaban Kuyumcu’nun eksikliğini yüreğimizde hissediyoruz.

Vefatından bir yıl kadar önce <bayramic1864.com> adıyla yeni bir web sitesi kurarak, doğup büyüdüğü Bayramiç Köyüne olan sevgisini, özlemini dile getirerek gurbette yaşayan hemşehrilerinin hislerine  tercüman olmuştu. Web Sitesinde paylaştığı köy manzaraları ile birlikte, Köyümüzden ebediyete intikal etmiş örnek şahsiyetlerin hayat hikayelerini sitemizde yayımlayarak Hemşehrilerimizin hafızalarını tazelemişti. Bunu yaparken yetişen genç neslin, Çerkes dilini, adet ve geleneklerini hayat tarzına uygulayarak yaşamasının önemine dikkat çekmişti. İnsanımızın aidiyet duygusuyla yaşaması halinde, kültürel kimliğini kaybetmeyeceğini dile getirmişti.

Arkadaşımızın geleceğe dair hayalleri, arzuları ve  idealleri vardı. Başlıca hayali Köyünde ailesiyle birlikte dost ve misafirleriyle bir araya gelerek hoşça vakit geçirmek amacıyla bir arsa alıp ev yapmaktı. Arsasını alır almaz, hayal ettiği projeyi gerçekleştirmek üzere hazırlık yapmıştı. Ecdadının yıllar önce yerleştiği Mahallede bir mekan sahibi olmanın özlemini yüreğinde hissetmişti. Ancak, ne var ki kader hükmünü icra edecekti. Ezelde takdir edilen ömrün sonuna gelmişti. Değerli arkadaşımız, 2007 Yılı 30 Ekiminde İlahi Emrin tecelli etmesi sonucunda hayata veda ederek aramızdan ebediyen ayrıldı. Ruhu şad olsun. Mekanı ve makamı cennet olsun. Amin.

Şaban arkadaşımız, dünyada hoş bir seda bırakarak aramızdan ayrılmıştı. Sağlığında toplumuna yaptığı hizmetlerle anılmaya devam etmektedir. Kurup bıraktığı Web sitesi 11 yıldır Köyümüzün insanlarına hizmet vermektedir. Mahalli Oyunlarımızla ilgili hazırladığı Kaset ve cd’leri pek çok hemşehrilerimiz tarafından izlenmektedir. Senede bir gün Hemşehrilerimizin bir araya gelmesini sağlamak amacıyla başlatılmasına vesile olduğu Buluşma Günü geleneği 12 yıldır Köyümüzde devam ediyor. Ramazan ayında Hemşehrilerimizin bir araya gelmesine vesile olup başlattığı Toplu İftar geleneği 11 yıldır Köyümüzde devam ediyor.  Arkasında bıraktığı örnek davranışları, dostane ve güzel  hatıraları dolayısıyla kendisine bir kere daha Allah’tan gani gani rahmet diliyoruz. Editör

Yorum Yapın

Mesajınız